To nie fanaberia ustawodawcy, ale często kwestia zdrowia, a nawet życia lub śmierci pracowników, że nakłada na pracodawców obowiązek dbania o bezpieczeństwo. I to nie tylko poprzez zapewnienie ubrania roboczego odpowiadającego normom BHP, ale także zabezpieczenie firmy w sposób zapewniający maksymalne bezpieczeństwo poruszania się. Służa do tego różnego rodzaju barierki i odbojniki ochronne. Obecnie rynek oferuje tak dużo rodzajów, że zapewniają oni możliwość właściwego zabezpieczania wszystkich newralgicznych elementów budynku.

Magazyny i hale

Oczywiście największe ryzyko istnieje na magazynach i halach produkcyjnych. W pomieszczeniach biurowych niebezpieczeństwo wystąpienia zdarzeń tego typu jest niewielkie. To właśnie magazyny i hale są siedliskiem możliwości doznania uszkodzeń ciała. Pamiętajmy, że to właśnie na halach produkcyjnych, a w szczególności na magazynach pracownicy poruszają się wózkami widłowymi, czy innymi wewnętrznymi pojazdami mechanicznymi, to tutaj stoją regały z komponentami do produkcji, czy finalnymi produktami, to one mają największą powierzchnię i wymagają słupów podporowych. Wszystkie te elementy mogą stanowić realne zagrożenie, a odbojniki ochronne mogą okazać się niezbędne dla właściwego zabezpieczenia terenu.

Ochrona ludzi i sprzętu

Odbojniki ochronne mają wiele funkcji. Jednak ich głównym zadaniem jest ochrona ludzi przed doznaniem obrażeń. To właśnie odbojniki ochronne mogą zostać umieszczone na kantach regałów (zwłaszcza metalowych), co skutecznie zabezpiecza przed doznaniem uszkodzeń ciała. Takie elementy ochronne montowane na kanty lub płaszczyzny wykonane są z wysokogatunkowej pianki poliuretanowej. Natomiast do ochrony samych regałów przed najechaniem i uszkodzeniem zarówno znajdujących się na niej produktów, jak i samych pojazdów służą odbojniki ochronne w formie barierek mocowane w dolnej części regałów.

Ochrona podpory

W wielkich halach produkcyjnych i magazynach znajdują się wolnostojące słupy podporowe. Są one łatwym celem dla wózków widłowych i słupów. Dlatego aby uniknąć uszkodzeń montuje się odbojniki ochronne – wysokogatunkowe, metalowe “ochraniacze” w dolnej części słupa. Dzięki temu wszystko i wszyscy są bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *