W XXI wieku taka właśnie powinna być każda hala produkcyjna, każdy magazyn, każde biuro. Nie żyjemy już w XIX wieku, w którym ludzkie zdrowie nie znaczyło wiele. Teraz o bezpieczeństwo pracowników powinien zadbać sam pracodawca. Organizacja ruchu w magazynach, odbojniki ochronne i barierki, organizują ruch muszą na stałe zagościć, szczególnie na halach produkcyjnych i w magazynach. To już nie dobra wola pracodawcy, ale wymóg.
Nie tylko regały i rogi
Odbojniki ochronne mają za zadanie amortyzować uderzenie i chronić przed jego konsekwencjami głównie pracowników. Zabezpieczają też przed uszkodzeniami ważne elementy jak np. regały, czy słupy. Jednak odbojniki ochronne mogą pełnić też rolę organizacji ruchu przy jednoczesnym zabezpieczeniu newralgicznych punktów.
Różnorodność
Ich wielozadaniowość wynika z ogromnej różnorodności tych produktów. Na rynku dostępne są m.in. odbojnica rurowa z osłoną przed wjechaniem, która stanowi swego rodzaju barierę, chroniącą obiekty np. przed zniszczeniem wózkiem widłowym. Tymczasem odbojnica rurowa, narożna 90 stopni nie tylko chroni słupy, czy boki półek, ale może stanowić bazę do organizacji ruchu w magazynie. Ciekawym przykładem mogą być odbojniki ochronne w postaci odbojnic rurowych do montażu ściennego lub podłogowego, które oferowane są przez sklep Maes.. Można nimi zabezpieczyć, a także oznaczyć stosunkowo niewielkie elementy takie, jak np. gaśnice przeciwpożarowe. A to tylko kilka z przykładów.
Kolorystyka
Tutaj też ustawodawca daje jasne wytyczne. Odbojniki są dostępne w wersji biało-czerwonej lub żółto-czarnej. Te pierwsze służą do oznakowania tymczasowych przeszkód lub miejsc niebezpiecznych. Zatem, jak łatwo się domyśleć, w magazynach najczęściej obijamy się o odbojniki ochronne żółto-czarne.