Barierki ochronne to obecnie obowiązkowy element w każdym magazynie, a także – coraz częściej – na dużych halach produkcyjnych. To już nie tylko fanaberia, czy kaprys właścicieli, dbających o bezpieczeństwo, ale nawet wymóg BHP. Przed ich zakupem warto jednak przeanalizować ich kilka cech, aby dobrać je we właściwy sposób.
Zastosowanie to podstawa
Aby wybrać właściwe barierki ochronne, trzeba kierować się przede wszystkim ich zastosowaniem. Od tego zależy przede wszystkim ich kształ. Jeśli mają służyć do zabezpieczenia słupów, czy rur, warto wybrać barierki ochronne w kształcie, który od razu ochroni obiekt z każdej strony. Idealnie sprawdzą się tu np. bariery narożnikowe (jeśli mówimy o rurach przylegających do ściany). Tymczasem łukowe barierki ochronne mogą okazać się idealne nie tylko do zabezpieczenia, ale także do wytyczania stref i kierunków ruchu w przestrzeniach magazynowych.
Na stałe, czy na chwilę
To też istotny czynnik, wpływający na wybór odpowiednich produktów. Istnieją obecnie dwa rodzaje mocowań: barierki ochronne zalewane betonem, oraz przykręcane na kotwy. Pierwsze z nich stosuje się, gdy ich umiejscowienie będzie już na stałe. W przypadku tych drugich istnieje możliwość ich przemieszczania, a montaż zazwyczaj jest niezwykle łatwy.
Jakość gwarantem “długowieczności”
Aby wybrać dobre barierki ochronne, trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania. Dobre produkty powstały z wysokogatunkowej stali ocynkowanej, mają powłokę chroniącą przed korozją, a jaskrawe, żółte pasy malowane są proszkowo, co gwarantuje ich dłuższa żywotność. Jeśli barierki ochronne mają być długofalową inwestycją, warto wybrać takie, które wygrają walkę z czasem. I nie warto oszczędzać, bo te dobre szybko się zwrócą.